Projekt Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň MPSV vás zve ve čtvrtek 18. března od 9 hodin na další On-line kulatý stůl. Tématem tentokrát bude Plánování seniorské politiky na úrovni obcí – proč je důležité plánovat a jak na to? V programu kulatého stolu najdete nejen určitý metodický návod, jak plánovat seniorskou politiku v obci. Dozvíte se, jaká jsou východiska pro strategické plánování seniorské politiky na úrovni samospráv, kde je možné se inspirovat, co vlastně znamená termín strategie, jaká témata sledovat, koho oslovit ke spolupráci a jak s těmito partnery pracovat, jak navrhnout a formulovat vize, cíle a opatření. Program bude cílen především na praktické sdílení zkušeností. Proto v programu nechybí příspěvky podílející se o znalosti z praxe menších i větších měst nebo zkušenosti, jak lze plánování obcí podpořit z pozice krajského úřadu.

Přednášejícími bude ředitel Ústavu regionálního rozvoje, veřejné správy a práva Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Pavel Bednář, odborná referentka pro komunitní plánování a samosprávu z Městského úřadu Prachatice Hana Rabenhauptová, náměstek primátora města Přerova pro oblast školství, zdravotnictví, sportu, sociálních záležitostí a grantové politiky Petr Kouba, referent pro rodinnou politiku z Krajského úřadu Jihomoravského kraje Bořivoj Sekanina a ministerský rada Oddělení metodické podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Jana Oltová.

Registrovat se na On-line kulatý stůl můžete do čtvrtka 11. března, a to na mailu jirina.rabikova@mpsv.cz. Odkaz na on-line vysílání vám bude zaslán po registraci minimálně dva dny před konáním. Kulatý stůl je zdarma. Plakát s plným zněním pozvánky k zobrazení či stažení najdete ZDE.