Projekt Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň MPSV vás zve ve čtvrtek 4. března od 9 hodin na On-line kulatý stůl. Jeho tématem budou Duchovní potřeby seniorů a důstojný závěr života. Beseda například objasní pojmy duchovní potřeby a jejich specifika ve stáří, příklady dobré praxe u nás i v zahraničí, prozradí významy a role duchovní a pastorační péče, aktuální a současné zkušenosti nejen duchovních a bude se zabývat rodinou coby partnerem podpory a péče v doprovázení nevyléčitelně nemocných.

Přednášejícími bude odborná asistentka na katedře pedagogiky Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a autorka knihy Senioři a spiritualita – duchovní potřeby v každodenním životě Mgr. Suchomelová Věra, Th.D., náměstek pro etické řízení, komunikaci, fundraising a člen správní rady Diakonie Českobratrské církve evangelické Mgr. Štěpán Brodský a primář Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč, odborný garant projektu Paliatr Kraje Vysočina a vedoucí konziliárního týmu paliativní péče Fakultní nemocnice U sv. Anny v Brně a nemocnice Třebíč MUDr. Ladislav Kabelka, Ph.D.

Registrovat se na On-line kulatý stůl můžete do čtvrtka 25. února, a to na mailu jirina.rabikova@mpsv.cz. Odkaz na on-line vysílání vám bude zaslán po registraci minimálně dva dny před konáním. Kulatý stůl je zdarma. Plakát s plným zněním pozvánky k zobrazení či stažení najdete ZDE.