Projekt Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň  – Senioři v krajích (@seniorivkrajich) vytvořil deset dílů vzdělávacích, tematických videoklipů. Ty mají za úkol informovat veřejnost o problémech nejen starší generace. Videospoty odpovídají na otázky v oblasti péče o seniora v rodině, seniorské obálky (I.C.E. karta), stárnutí ve zdraví, dobrovolnictví, age managementu, násilí na seniorech, mezigeneračnímu soužití, veřejnému prostoru i například nyní velmi aktuální kyberbezpečnosti. Krátké animované klipy jsou určené lidem všem generací.

Videa najdete na Youtube kanálu Senioři v krajích ZDE a jsou seřazená do playlistu. To znamená, že po spuštění jdou za sebou. Videospoty jsou určené k volnému šíření a tvůrci věří, že mohou mnoha lidem pomoci.

„Prosíme proto o jejich šíření, a to skrz televizní obrazovky a monitory na úřadech, čekárnách lékaře, autobusech MHD i meziměstských, při besedách, v seniorských domech, skupinách i ve školách a tak dále. Promítat je lze zdarma. Kdo by potřeboval mít videospoty stažené – fyzicky v počítači či flash disku, neváhejte napsat svému krajskému koordinátorovi. Rádi vám je poskytneme,“ říká za projekt Politiky stárnutí na krajskou úroveň jeho gestorka Michaela Vodrážková.

Kontakty na jednotlivé krajské koordinátory naleznete na webu v záložce Mapa ČR ZDE. Videospoty však nemají jen vzdělávat a šířit osvětu napříč generacemi, ale i pobavit.

David Peltán, PR projektu Senioři v krajích