Dny seniorů skončily v půlce turné po České republice. Důvodem je zhoršující se koronavirová situace. O společensko-vzdělávací akci tak přijdou lidé v České Lípě, Chomutově, Chebu, Tachově, Novém Městě na Moravě, Bruntále a Vlašimi.

Pořadatel akce, projekt Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň MPSV, zrušení zdůvodnil tím, že nechce vystavovat lidi v nejohroženější skupině nebezpečí nákazy koronavirem COVID-19Dny seniorů se měly konat ve 13 krajích České republiky.

O případném přesunutí termínů na jaro 2021 se bude ještě jednat a informace projekt zveřejní, jakmile to bude možné, a to na svém veřejně dostupném facebooku  @seniorivkrajich či webových stránkách.

Úspěšná polovina

První říjen je Mezinárodním dnem seniorů. Svátek je věnovaný našim rodičům a prarodičům a upozorňuje na to, že bychom si měli uvědomit, s čím se musí senioři potýkat. Politika stárnutí na krajích, projekt Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, pro ně proto připravil v babím létě oslavu – Dny seniorů. Měly se konat téměř v každém kraji v průběhu necelých tří měsíců. Do organizace se zapojili zástupci složek IZS, úřadu práce, České správy sociálního zabezpečení, České obchodní inspekce, neziskových organizací a škol.

Dny seniorů začaly 18. srpna ve Znojemské besedě. Následně se doposud zastavily například v Přerově, Táboře, Kroměříži, Svitavách, Rychnově nad Kněžnou, Hořovicích.

Všude se senioři nejen pobavili muzikou či tanečními vystoupeními, potkali se zajímavými lidmi ale hlavně dostali užitečné informace. Odborníci poradili, jak se bránit takzvaným šmejdům či dali rady v oblasti starobních důchodů i zdravotních a sociálních služeb.