Než se zabouchnou dveře za projektem Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň, který se vžil svým názvem Senioři v krajích a jeho činnost končí v  červnu, jeho tým ještě uspořádal poslední odborné setkání. Závěrečná mezinárodní konference s podtitulem Stárnutí je výzva! se uskuteční ve čtvrtek 19. května od 9 do 17 hodin a navštívit ji zdarma může laická i odborná veřejnost. Akce na téma seniorské politiky se bude konat online i prezenčně, a to v Barokním refektáři kláštera dominikánů v Praze.

„Na pátém ročníku konference návštěvníky uvítá ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a diskutovat budou naši hosté z České republiky, ale i ze Slovenska či Velké Británie. Online přenos bude možný pro účastníky během celého dne. Program je sestaven ze čtyř hodinu a půl dlouhých panelů.  V  nich budou k danému tématu vystupovat jednotliví přednášející se svými příspěvky, diskutovat s dalšími účastníky daného panelu a rovněž zodpovídat konkrétní dotazy moderátora,“ prozradila k programu národní koordinátorka projektu Senioři v krajích Jiřina Rábiková Dzamková.

ODKAZ na ONLINE přenos a registraci konference ZDE.

Konference je zaměřena na oblast seniorské politiky v České republice i Evropské unii. Čtyři bloky zahrnou témata jako Možnosti dosažení spravedlivých důchodů, Politika stárnutí v ČR a EU, Co nám ukázala epidemie COVID 19 o stárnutí a seniorech v naší společnosti a Dobrá praxe politiky stárnutí na krajské úrovni a místní úrovni. Podrobný program, anotace k jednotlivým panelům i informace o diskutujících naleznete na webu https://seniorivkrajich.mpsv.cz a události na Facebooku Senioři v krajích.

Celá konference bude vysílána také online a bude z ní pořízen záznam, bude ji tedy možné sledovat i zpětně. Odkaz a další informace včas naleznete na webových stránkách či Facebooku Senioři v krajích.

David Peltán, PR projektu Senioři v krajích