Projekt Senioři v krajích MPSV ČR se připojuje k celosvětové výzvě Jerusalema Dance Challenge. Cílem je po koronavirovém lockdownu rozhýbat rok zavřené seniory a děti a trochu je podpořit. A proč to neudělat naráz? Připojte se k nám! Secvičte tanec, natočte či vyfoťte se a kontaktujte nás ZDE. Rádi se podělíme o vaše videa či fotky. Zapojit se může každý od jednoho roku do 100 a více let!

„Je skoro léto a s ním spojená aktivita pohybová i duševní, zvýšená péče o zdraví a začátky – znovuzrození.  Projekt Senioři v krajích chce v jarních a letních měsících oprášit celosvětovou výzvu – tanec Jerusalema Challenge. Do výzvy, která přišla z Jihoafrické republiky, se zapojilo mnoho profesí, například zdravotníků, hasičů, policistů apod. Píseň, tanec a vůbec celá výzva se stala hitem v době pandemie a symbolem boje proti koronaviru. A protože je tanec už zažitý, je příjemnou pohybovou i duševní aktivitou pro všechny generace, rozhodli jsme se vyzvat zájemce, aby Jerusalema Challenge nacvičili,“ přibližuje iniciátorka výzvy pro seniory a děti Irena Kadlčíková, plzeňská koordinátorka projektu Senioři v krajích.

Abychom povzbudili všechny věkové kategorie, poprosili jsme Stáňu Adamcovou, místopředsedkyni Rady seniorů města Plzně a bývalou učitelku mateřské školy, aby s dětmi ze 60. MŠ v Plzni nacvičila celosvětovou taneční výzvu Jerusalema. Natočili jsme pro vás instruktážní video, které najdete na youtube kanálu Senioři v krajích.

Až vše nacvičíte, natočte video či vyfoťte, jak vám to jde, a pošlete nám to. Těmi nejlepšími kousky se pak pochlubíme na našem Youtube, webu a Facebooku.

Zapojit se může každý – rodiny doma, základní i mateřské školy, domovy pro seniory, seniorské kluby, zájmové kroužky, zaměstnanci a vedoucí firem i úřadů a podobně. Budeme rádi, je to challenge – výzva!

David Peltán, PR projektu Senioři v krajích