S hezkým jarním počasím to každého láká vyrazit na výlety do přírody či na památky. A proč to nespojit s prospěšnou věcí? Nadace Dobrý Anděl finančně pomáhá rodinám s dětmi, kde se dítě či rodič potýká s vážným onemocněním. Ke svému jubilejnímu desátému výročí založení připravila výzvu Výroční andělské putování po České republice. Zapojit se mohou turisté každého věku v deseti krajích republiky.

 „Ať už čerpáte dobrou náladu v přírodě, nebo raději obdivujete historické památky, raději vyrážíte na pěší procházky, nebo dáváte přednost kolu, sbalte svačinu a vydejte se s námi na deset zajímavých míst napříč naší zemí. Každé andělské zastavení souvisí s „dobrým“ nebo „andělem“. Nechali jsme se inspirovat krásami Čech, Moravy i Slezska a ke každému místu sepsali také několik tipů na zajímavé výlety v okolí,“ popisují „Andělé“ výzvu.

Lidé mohou cestovat po krajích Karlovarském, Středočeském, Libereckém, Moravskoslezském, Královéhradeckém, Olomouckém, Plzeňském, Jihomoravském a Jihočeském i v kraji Vysočina. Po výletě si každý zaslouží odměnu.

„Pro někoho je nádherný výhled do okolí, pro jiného třeba zmrzlina. Na Dobré anděly, kteří poputují s námi, čeká společně se spoustou zážitků z výletů i originální suvenýr, který si v podobě Výroční andělské magnetky po návratu domů mohou zakoupit na e-shopu nadace,“ doplňují.

Ke každému z deseti míst náleží jedna dřevěná magnetka, jejímž nákupem podpoříte nadaci Dobrý anděl. Pro ty, kteří nasbírají všech deset Výročních andělských magnetek, přichystala nadace překvapení.  Více informací najdou zájemci na webu ZDE.

David Peltán, PR projektu Senioři v krajích