Projekt Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň uspořádal další celostátní on-line kulatý stůl. V pondělí 25. dubna od 9 hodin se na besedě zájemci dozví o Trénování paměti a mozkovém joggingu a poprvé dojde také na praktické ukázky. 

 O trénování paměti coby efektivním nástroji ke zvýšení sebevědomí bude při interaktivním workshopu přednášet Dana Steinová, zakladatelka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, ředitelka Centra celoživotního vzdělávání v Praze, předsedkyně Krajské rady seniorů hlavního města Prahy a generální sekretářka EURAG /European Federation of Older Persons. Po jejím úvodu pak začne praktický kurz, na němž jednotlivé lektoři představí praktická i teoretická témata jako Trénování paměti v době pandemie on-line pro celou ČR, Karlovarské konference o mozku, Trénování paměti v nemocnicích, Trénování paměti na vysokých školách, Trénování paměti v rezidenčních zařízeních pro seniory, Trénování paměti v armádě, Trénování paměti pro osoby s Alzheimerovou demencí, Trénování paměti v knihovnách, Trénování paměti na Slovácku, Trénování paměti na U3V atd.

Zájemci o besedu a kurz se mohou registrovat 20. dubna na na e-mailu jirina.rabikova@mpsv.cz (Bc. Jiřina Rábiková Dzamková). Odkaz na on-line vysílání jim bude zaslán po registraci nejpozději 22. 4. 2022. Kulatý stůl je ZDARMA, kapacita je omezena.

LETÁK ke stažení či náhledu ZDE

David Peltán, PR projektu Senioři v krajích