Informace o Seniorské obálce Mini, tedy kapesní verzi I.C.E. karty, se šíří médii. O novince projektu Senioři v krajích informují například celostátní i regionální televize.

„Vítáme veškerou spolupráci a děkujeme všem hromadným sdělovacím prostředkům, které informují o Seniorské obálce, především nyní o její cestovní verzi (mini), která vznikla na základě sběru zpětné vazby z celé ČR. Tuto verzi vytvořila pracovní skupina krajských koordinátorů – Olomouckého, Karlovarského, Jihomoravského a Kraje Vysočina projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň pod MPSV ČR za konzultace složek IZS Jihomoravského kraje. Dnes již víme, že tato karta může skutečně urychlit pomoc při záchraně života,“ říká Dana Žižkovská, jihomoravská koordinátorka projektu Senioři v krajích.

Reportáže o Seniorské obálce můžete zhlédnut na programech ČT 1 a ČT 24 České televize. Seniorská obálka mini se objevila například v Událostech v regionech plus (poslední dvě minuty), Událostech v regionech (od 9.41 minuty) a ve Studio 6 na ČT 24 (od 40.40 minuty).

S výrobou Seniorské obálky mini byla projektem aktualizována i stávající domácí verze I.C.E. karty, kterou již mají mnozí, nejen senioři, na vnitřní straně vstupních dveří domova či dveřích lednice.

O tom, že prokazatelně zachraňuje již bezmála tři roky životy a zdravotníkům výrazně šetří čas při záchraně života či zdraví vysílala reportáže také Regionální televize Ústecka ZDEZDE. Za své si obálky a jejich šíření vzalo také například město Hulín ve Zlínském kraji. Regionální televize TVS odvysílala o domácí I.C.E. kartě reportáž ZDE. Hulínská radnice plánuje zařadit článek o obálkách do květnového zpravodaje.

Seniorská obálka je volně ke stažení pro domácí tiskárny zde: domácí verze a mini verze. Obce si mohou požádat o tiskopisy ve formátech pro profesionální tisk u krajských koordinátorů podle daného kraje, kontakty na ně naleznete ZDE. O Seniorské obálce domácí vzniklo také naučné video ZDE. Více o seniorských obálkách se dozvíte také v článku ZDE.

„Děkujeme všem obcím, které se do iniciativy projektu zapojují a tisknou pro své občany Seniorské obálky a předávají je tak fyzicky svým občanům,“ podotkla za projekt Dana Žižkovská.

David Peltán, PR Senioři v krajích